S&F Hero: Ameryka w Eurazji. Część 3

Wprawdzie złoty czas po zimnej wojnie dobiegł końca, trzeba jednak przyznać, że realizacja celów Waszyngtonu wyłożonych w roku 1992 w swoistej Magna Carta wielkiej strategii USA po zimnej wojnie, czyli „Defense Planning Guidance”, a zatem uzyskania niepozostawiającej wątpliwości przewagi wojskowej nad rywalami, utrzymania systemu sprawnych sojuszy w kluczowych miejscach globu, poszerzania liberalnego ładu i globalnej wymiany handlowej przez okres ponad 20 lat, była niezaprzeczalnym sukcesem państwa amerykańskiego i jego elit i to pomimo niewątpliwych pojedynczych porażek, takich jak wojna w Afganistanie, ciągnąca się bez trwałego sukcesu od 2001 roku.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jacek Bartosiak
Założyciel i właściciel Strategy&Future, autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, i „Przeszłość jest prologiem" z roku 2019.
Data 04/02/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.