„Buddenbrookowie” Thomasa Manna ─ o dziejach upadku rodziny

Zapowiedź przyszłej wielkości, zwiastun literackiej Nagrody Nobla – tak o debiutanckich „Buddenbrookach. O dziejach upadku rodziny” mówili wszyscy, którzy komentowali po latach twórczość Thomasa Manna. Historia rodziny zmierzającej do ostatecznego kresu pamiętana jest dziś jako zaczątek wielkiej literackiej kariery ‒ w momencie jej powstania była jednak czymś całkiem innym: wykrzywionym przez pisarski pryzmat świadectwem własnych doświadczeń i wyobrażonych obaw, odbiciem, rozmazanym portretem, uchwyconym w opowieści.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Olga Kowalska
Filolog literaturoznawca. Ukończyła filologię polską I stopnia oraz filologię romańską II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Twórczyni bloga literackiego i towarzyszącego mu kanału YouTube http://WielkiBuk.com, który prowadzi od 2012 roku. Recenzentka i promotorka literatury. Prowadzi spotkania autorskie, wywiady z pisarzami oraz warsztaty związane z promowaniem marki osobistej w sieci. Na co dzień pracuje w małej firmie zajmującej się usługami multimedialnymi.
Data 28/05/2021
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.