Heller, Hašek i Karaganow. Część 2

Przechodzimy do omówienia drugiego zapowiedzianego na początku tekstu artykułu – a mianowicie tego opublikowanego w lutym na łamach periodyku „Rossija w Globalnoj Politikie”, którego autorem jest Siergiej Karaganow. Warto zauważyć, że Karaganow odnosi się w nim do jednego ze swoich poprzednich tekstów, z czerwca ubiegłego roku, który odbił się echem zarówno w Rosji, jak i poza nią. I były ku temu powody, Karaganow bowiem stwierdził w nim, że „Zachodowi należy przywrócić utracony instynkt przetrwania i przekonać, że próby starcia Rosji poprzez zachęcanie Ukraińców do walki są kontrproduktywne”. Ścieżką do tego jest „przywrócenie odstraszania nuklearnego poprzez obniżenie nieakceptowalnie wysokiego progu użycia broni jądrowej oraz rozsądne, ale szybkie pójście w górę na drabinie eskalacyjnej”.

Płatna subskrypcja Strategy&Future

Ten artykuł jest dostępny tylko dla naszych płatnych subskrybentów.

40 PLNmiesięcznie

Subskrypcja odnawiana automatycznie raz w miesiącu

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp przez 30 dni do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio (z wyłączeniem dostępu do forum).

500 PLN

Opłata pobierana jednorazowo za 1 rok

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio.


Otrzymają Państwo także:


dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie będą Państwo mogli dyskutować o sprawach związanych z bieżącymi wydarzeniami w kraju i na świecie,


dostęp do forum,


udział raz w miesiącu w Q&A z członkami Zespołu S&F – komentarze i omówienia ostatnich tematów S&F oraz odpowiedzi na Państwa pytania),

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto Zaloguj się

Jeśli nie masz konta Zarejestruj się

Autor Albert Świdziński
Dyrektor analiz w Strategy&Future.
Data 09/04/2024
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.