Izraelska projekcja siły: bliższy front północny – utworzenie granicy – lata 1917–1982. Część 1

Izrael istnieje, aby dominować nad swoimi sąsiadami. Nigdy nie było to tajemnicą ani dla analityków, ani tym bardziej dla decydentów krajów sąsiadujących z Izraelem. Już podstawowe kryterium, jakim jest uznanie istnienia Izraela, jest dla świata arabskiego i szerzej muzułmańskiego wielkim wysiłkiem czy też kompromisem, który co prawda zawarły elity, ale kontestuje jawnie lub skrycie ulica.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Paweł Rakowski
Absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii UW oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ (specjalność Bliski Wschód). Dziennikarz i publicysta komentujący wydarzenia bliskowschodnie m.in. dla Radia Wnet, TV Republika, Polskiego Radia 24. Przewodnik turystyczny i pielgrzymkowy po Libanie oraz Kresach Wschodnich. Współautor książki o Libanie „Liban: więcej niż przewodnik”. Główne obszary zainteresowań: konflikt arabsko-izraelski oraz irańsko-izraelski, mniejszości etniczne i religijne na Bliskim Wschodzie, islam, chrześcijaństwo orientalne, krainy od Suezu do Tabrizu.
Data 24/08/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.