Jan Maciejewski. Ostatni. Opowieść o Stanisławie Auguście. Odcinek trzeci. Wariacje koronacyjne (Audio)

Siedzą we dwóch, milczą. Mrok rozprasza tylko jedno źródło światła – niewielki świecznik, stojący przy łóżku starego, umierającego mężczyzny. Od jego towarzysza oddziela go proste, nijak nie pasujące do pełnego przepychu, rokokowego wystroju wnętrza, szpitalne przepierzenie. Najzwyklejsze w świecie białe prześcieradło. Po jego drugiej stronie, oddalony o kilka metrów, stoi klawesyn. Drugi z mężczyzn usiadł plecami do klawiatury. Nie przyszedł tu grać, tylko słuchać. Wpatruje się z narastającą niecierpliwością w nieruchomy cień profilu swojego gospodarza, dzięki płonącym po drugiej stronie świecom odbijający się na powierzchni przepierzenia.

 

Płatna subskrypcja Strategy&Future

Ten artykuł jest dostępny tylko dla naszych płatnych subskrybentów.

40 PLNmiesięcznie

Subskrypcja odnawiana automatycznie raz w miesiącu

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp przez 30 dni do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio (z wyłączeniem dostępu do forum).

500 PLN

Opłata pobierana jednorazowo za 1 rok

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio.


Otrzymają Państwo także:


dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie będą Państwo mogli dyskutować o sprawach związanych z bieżącymi wydarzeniami w kraju i na świecie,


dostęp do forum,


udział raz w miesiącu w Q&A z członkami Zespołu S&F – komentarze i omówienia ostatnich tematów S&F oraz odpowiedzi na Państwa pytania),

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto Zaloguj się

Jeśli nie masz konta Zarejestruj się

Autor Jan Maciejewski
Stały felietonista „Rzeczpospolitejˮ i magazynu „Plus Minusˮ. Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressjiˮ. Publikował na łamach portalów: Teologia Polityczna, Rebelya, Klub Jagielloński oraz w pismach „Do Rzeczyˮ, „Wszystko co najważniejszeˮ i „Lidove Novinyˮ. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się jego książka „Milczenie katedryˮ.
Data 15/03/2024
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.