Koncert mocarstw w Operze Lwowskiej

It’s complicated

 

 

W mediach coraz częściej przywołuje się koncepcję nowego koncertu mocarstw jako analogię do XIX-wiecznego balansowania sił, które miało zapewnić bezpieczeństwo i względny pokój w Europie po pożodze wojen napoleońskich. Od kongresu wiedeńskiego, który dał początek ówczesnemu koncertowi mocarstw, minęło już przeszło 200 lat. Co znamienne, w tym czasie świat przeszedł tak daleko idące zmiany, że żadne z państw europejskich nie wydaje się dostatecznie silne, aby w nowym koncercie mocarstw móc zagrać pierwsze skrzypce.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Marcin Kulaszka
Radca prawny, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, baczny obserwator zależności i zmian zachodzących w światowej gospodarce i społeczeństwie. Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów międzynarodowych, oraz szeroko rozumianym prawie kontraktów. Brał udział w wielu niestandardowych projektach, również o charakterze transgranicznym, wymagających nieszablonowych rozwiązań prawnych. Aktualnie zatrudniony w spółce Skarbu Państwa powołanej do realizacji jednej z inwestycji infrastrukturalnych o strategicznym znaczeniu gospodarczym.
W wolnym czasie amatorsko uprawia piłkę nożną, którą ceni szczególnie wysoko z uwagi na jej wyjątkowe walory społeczne i psychologiczne. Jest zawodnikiem reprezentacji OIRP Warszawa, z którą w 2013 r. zdobył Mistrzostwo Polski Radców Prawnych w Halowej Piłce Nożnej.
Data 27/02/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.