Louis-Vincent Gave o rywalizacji chińsko-amerykańskiej i o decyzji geostrategicznej, którą w jego opinii wkrótce powinna podjąć Polska (Podcast)

Louis-Vincent Gave – mieszkający w Hongkongu Francuz, inwestor i doradca finansowy. W przeszłości wraz z ojcem zarządzał funduszem inwestycyjnym obracającym aktywami wartymi ponad 10 miliardów dolarów. W rozmowie z Jackiem Bartosiakiem Louis mówi o wymiarze finansowym i technologicznym rywalizacji pomiędzy USA i Chinami, umiędzynarodowieniu renminbi, a także o dylematach, przed którymi stanie Polska i Unia Europejska w obliczu tej rywalizacji.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jacek Bartosiak
Założyciel i właściciel Strategy&Future, autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, i „Przeszłość jest prologiem" z roku 2019.
Data 07/02/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.