Strategia jądrowa. Część 4: Delikatna równowaga strachu

Wiele było ikonicznych obrazów pierwszej ery nuklearnej; filmy przedstawiające same eksplozje, słynne zdjęcie ukazujące amerykańskich żołnierzy wychodzących z okopów i podążających w stronę właśnie formującej się grzyba atomowego w ramach serii ćwiczeń Desert Rock, czy też zdjęcia wykonane kamerą Rapatronic, ukazujące pierwsze nanosekundy eksplozji jądrowej. Równie ikoniczne są urywki amerykańskich filmów propagandowych, pokazujące pilotów bombowców strategicznych z SAC, którzy – przy akompaniamencie wyjących syren – biegną ku swoim maszynom.

Płatna subskrypcja Strategy&Future

Ten artykuł jest dostępny tylko dla naszych płatnych subskrybentów.

40 PLNmiesięcznie

Subskrypcja odnawiana automatycznie raz w miesiącu

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp przez 30 dni do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio (z wyłączeniem dostępu do forum).

500 PLN

Opłata pobierana jednorazowo za 1 rok

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio.


Otrzymają Państwo także:


dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie będą Państwo mogli dyskutować o sprawach związanych z bieżącymi wydarzeniami w kraju i na świecie,


dostęp do forum,


udział raz w miesiącu w Q&A z członkami Zespołu S&F – komentarze i omówienia ostatnich tematów S&F oraz odpowiedzi na Państwa pytania),

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto Zaloguj się

Jeśli nie masz konta Zarejestruj się

Autor Albert Świdziński
Dyrektor analiz w Strategy&Future.
Data 19/01/2021
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.