Strategia Polski wobec Białorusi

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor George Friedman
George Friedman jest światowej sławy politologiem i analitykiem zajmującym się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi, a także założycielem i prezesem Geopolitical Futures.
Dr Friedman jest autorem książek z listy bestsellerów „New York Timesa”, a najpopularniejsza praca jego autorstwa, zatytułowana „Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek” („The Next 100 Years: A Forecast for the 21st Century”), pozostaje aktualna dzięki celności zawartych w niej prognoz. Pośród innych książek autorstwa dr. Friedmana są „Flashpoints: The Emerging Crisis in Europe”, „Następna dekada” („The Next Decade”), „America’s Secret War”, „The Future of War and The Intelligence Edge”. Książki George’a Friedmana zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Jego najnowsza książka „The Storm before the Calm” została wydana w lutym 2020 roku.
Dr Friedman doradzał wielu cywilnym oraz wojskowym instytucjom w Stanach Zjednoczonych i na świecie, jest także regularnym gościem audycji poświęconych stosunkom międzynarodowym, polityce zagranicznej i funkcjonowaniu wywiadu USA.
Przez ponad 20 lat, aż do momentu złożenia rezygnacji w maju 2015 roku, dr Friedman był dyrektorem generalnym założonej przez siebie w roku 1995 firmy Stratfor. George Friedman jest absolwentem City College of the City University of New York, doktorat uzyskał na Cornell University.
Data 20/02/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.