Strategy&Future – Projekt 2030

Strategy&Future prowadzi foresightowy projekt badawczy pod nazwą Projekt 2030, dotyczący hipotetycznych kryzysów bezpieczeństwa międzynarodowego w obszarach strategicznego zainteresowania Polski.

 

W projekt, który realizujemy w 2020 i 2021 roku, zaangażowani są polscy i zagraniczni eksperci. Naszym partnerem w realizacji tego projektu jest firma 4CF sp. z o.o., odpowiedzialna za dostarczenie metodologii i systemów analitycznych.

 

Pomiędzy jesienią 2020 a wiosną 2021 roku Strategy&Future przeprowadzi serię analiz studyjnych, badań i gier decyzyjnych, mających na celu przedstawienie kształtu porządku międzynarodowego oraz wyzwań, przed którymi w najbliższej dekadzie stanąć może Polska.

 

Dzięki wykorzystaniu kwestionariuszy, gier decyzyjnych oraz symulacji Projekt 2030 pozwoli nakreślić prawdopodobną ewolucję systemu międzynarodowego – zarówno w ujęciu globalnym, jak i w bezpośrednim sąsiedztwie Polski.

 

Powstałe na tej podstawie możliwe scenariusze stanowić będą punkt wyjścia do rozważań na temat pożądanego kierunku zmian, które Polska powinna przejść, oraz sposobów na ich przeprowadzenie.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jacek Bartosiak
Założyciel i właściciel Strategy&Future, autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, i „Przeszłość jest prologiem" z roku 2019.
Data 18/09/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.