Wielkie nadzieje Afryki

Od wielu lat w różnych mediach pojawiają się artykuły o rosnącej sile gospodarek krajów afrykańskich i ich ogromnym potencjale. Mimo tych hucznych zapowiedzi rzeczywistość pokazuje, że kraje Afryki nie rozwijają się gospodarczo na tyle, by móc w dającej się przewidzieć przyszłości choćby zbliżyć się do krajów uznawanych za rozwinięte pod względem poziomu PKB na głowę mieszkańca. Bez tego trudno będzie o zauważalne podniesienie ich znaczenia, nadal pozostaną w tym samym peryferyjnym miejscu w światowej gospodarce, stanowiąc jedynie minimalnie większą jej część.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Hubert Poszwa
Student zarządzania kreatywnego. Z zainteresowaniem śledzi sytuację makroekonomiczną, demograficzną, a także infrastrukturalną. W wolnych chwilach ogląda rozgrywki sportowe, w szczególności piłkę nożną, a także korzysta z dobrodziejstw kultury popularnej w zakresie szeroko pojętej fantastyki.
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.