Wojna na Pacyfiku. Część 5: Zarzuty wobec planów wojennych

Koncepcja wojny powietrzno-morskiej ma charakter operacyjny i nie stanowi strategii, a zatem nie obejmuje wszystkich aspektów konfrontacji, w tym sposobu osiągnięcia końcowego zwycięstwa w wojnie z Chinami. Jej najważniejszym celem jest wprowadzenie takiego sposobu działań i stworzenie takich warunków operacyjnych, jakie pozwoliłyby Stanom Zjednoczonym zakończyć sukcesem działania zbrojne w morskiej części wschodniego Rimlandu azjatyckiego, z którego Amerykanie są aktualnie wypychani za sprawą chińskich zdolności A2AD.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jacek Bartosiak
Założyciel i właściciel Strategy&Future, autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, i „Przeszłość jest prologiem" z roku 2019.
Data 04/08/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.