Wpływ inauguracji prezydenckiej w USA na notowania giełdowe

Dwudziestego stycznia 2021 roku, wraz z wybiciem godziny 12:00 Joe Biden zostanie zaprzysiężony na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stanie się tak pomimo protestów urzędującej głowy państwa, która w ostatnich tygodniach wytoczyła bezowocną wojnę prawną i grzmiała o masowych oszustwach, które miały rzekomo przechylić szalę zwycięstwa na rzecz jej konkurenta. Okres pomiędzy ogłoszeniem wyników wyborów a zaprzysiężeniem (tzw. lame duck) jest zwykle w Ameryce czasem zjednoczenia narodowego wokół przyszłego lidera. Obywatele potrzebują nadziei na lepsze jutro, więc niezależnie od poglądów politycznych starają się dostrzec dobre strony nowego przywódcy.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jan Bartkowiak i Milan Wojcieszek
Jan Bartkowiak jest uczniem trzeciej klasy II LO w Poznaniu o profilu matury międzynarodowej, a także laureatem ogólnopolskich olimpiad ekonomicznych i historycznych. Ponadto realizuje projekty w ramach organizacji takich jak: Our Future Foundation, Poznań High School Moot Court czy też Malta Festival. Interesuje się ekonomią, historią i filozofią.
Milan Wojcieszek jest uczniem III klasy liceum ASSA we Wrocławiu, asystentem posła Krzysztofa Mieszkowskiego, współtwórcą projektu LAF oraz założycielem 2020 election fandom. Interesuje się polityką, geoekonomią oraz historią.
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.