Strategy&Future stale współpracuje z osobami, którym drogie jest myślenie strategiczne i analiza spraw międzynarodowych przez pryzmat geopolityki i geostrategii.
Wśród nich są naukowcy, analitycy, ekonomiści, stratedzy, prawnicy, wojskowi, literaci i inżynierowie; osoby zawodowo zajmujące się prawem, ekonomią, naukami ścisłymi, rynkami finansowymi, regulacjami, inwestycjami, handlem międzynarodowym, a także strategią, sztuką wojenną i planowaniem operacyjnym. Trzon organizacyjny zespołu stanowią:
dr Jacek Bartosiak
założyciel i właściciel Strategy&Future
Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, oraz „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.
Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.
Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach.
Albert Świdziński
dyrektor analiz w Strategy&Future
Absolwent Collegium Civitas i Uniwersytetu Warszawskiego, wcześniej studiował psychologię na Uniwersytecie w Aberdeen. Był koordynatorem Programu Gier Wojennych i Symulacji oraz Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Obronności Fundacji Kazimierza Pułaskiego. Lubi MMA oraz twórczość Zbigniewa Herberta i Giuseppe Tomasiego di Lampedusy.
Magdalena Ucińska-Wróbel
dyrektor operacyjny w Strategy&Future
Od 2005 roku związana z Kancelarią Adwokacką Dudek Osiński Rycerz Barański (dawniej Bartosiak i Partnerzy), obecnie jako dyrektor biura. Do kwietnia 2019 roku pracowała w spółce Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. jako dyrektor biura zarządu. Ukończyła filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentką Podyplomowego Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Ridvan Bari Urcosta
starszy analityk w Strategy&Future
Analityk z dużą wiedzą na temat regionu Morza Czarnego, Rosji i Bliskiego Wschodu, a także Ukrainy i Krymu jako regionów geopolitycznych Europy Wschodniej. Jest doktorantem w Zakładzie Studiów Strategicznych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i prowadzi drugi rok niezależnego kursu ERASMUS: „Rosja i Bliski Wschód: geopolityka i dyplomacja”.
Urodził się w Abchazji w Gruzji, gdzie mieszkał do wybuchu wojny domowej. Na początku lat 90. przeprowadził się na Krym, gdzie przebywał do czasu jego aneksji przez Rosję. W momencie aneksji pracował w administracji państwowej Sewastopola. Zaraz po aneksji pracował jako specjalista ds. praw człowieka w Odessie na Ukrainie w ramach monitoringu praw człowieka prowadzonego tam przez ONZ.
Ridvan Bari de Urcosta współpracuje z różnymi ośrodkami analitycznymi, w tym Europejską Radą ds. Stosunków Zagranicznych, Jamestown Foundation, War Room (U.S. War College), The Proceedings (U.S. Naval Institute), „Jerusalem Post”.
Ridvan współpracuje także z Geopolitical Futures George’a Friedmana.
Thomas Riley
Pochodzi z Manchesteru, od dziesięciu lat mieszka w południowej Polsce, na Śląsku, gdzie uczy języka angielskiego liderów biznesu i kadry zarządcze. Jest absolwentem literatury angielskiej University of Central Lancashire. Miłośnik historii, w wolnym czasie przemierza Szlak Orlich Gniazd.
W Strategy&Future zajmuje się korektą tekstów, jest również autorem części nagrań głosowych tekstów oraz podcastów publikowanych przez S&F.
Marek Budzisz
Historyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce Rosji i postsowieckiego Wschodu. Ostatnio opublikował „Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski”.
Almira Bari Urcosta
specjalista zarządzania informacją w Strategy&Future
Zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem oraz organizacją sprawnego systemu przepływu informacji.
Prowadzi stronę rosyjskojęzyczną S&F.
Pochodzi z Krymu. Ukończyła filologię angielską i francuską na Tawrijskim Uniwersytecie Narodowym im. Władimira Wiernadskiego.
Jej hobby to języki (mówi płynnie po krymskotatarsku, rosyjsku, ukraińsku, polsku, angielsku, francusku, zna również język niemiecki, turecki, łacinę i gocki na poziomie podstawowym). Lubi jazdę na rowerze, podróże oraz książki.
Joanna Dylewska
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała między innymi dla Wydawnictwa Naukowego PWN oraz wydawnictwa Bellona. W S&F szlifuje wybrane teksty polskie w zakresie poprawności językowej. Prywatnie miłośniczka życia rodzinnego i wędrówek po górach.
Nicholas J. Myers
Doktorant Uniwersytetu Glasgow, administrator bloga War vs Peace (www.warvspeace.org). Specjalizuje się w analizie interakcji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rosji. Rosyjską polityką zajmuje się od ponad 10 lat; jest autorem licznych opracowań dotyczących zdolności operacyjnych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Uczestniczył w wielu grach wojennych i symulacjach, prowadzonych w regionie Międzymorza, a także Azji i Pacyfiku, oraz nadzorował ich przebieg.
Krzysztof Uchnast
Student Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których realizuje dyscypliny stosunków międzynarodowych i studiów wschodnich. W Strategy&Future współtworzy Weekly Brief oraz odpowiada za szukanie i weryfikację informacji. Instruktor harcerski i pasjonat wędrowania.
Karol Tyrała
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, student uczelni MGU w Moskwie oraz ECNU w Szanghaju. Od niemal 15 lat prywatnie i zawodowo związany z Państwem Środka. Na co dzień operuje ze wschodnich Chin oraz Hongkongu. Właściciel firm działających pomiędzy EU i rynkami Greater China oraz od niedawna Azji Południowo-Wschodniej.
Tomasz Świerad
W 2015 roku ukończył Akademię Podoficerów Starszych Wojsk Specjalnych USA, JSOFSEA (Joint Special Operation Forces Senior Enlisted Academy) na Florydzie, kierunek Global Leadership. W roku 2013 objął stanowisko Starszego Podoficera Dowództwa Wojsk Specjalnych i był odpowiedzialny za kształcenie i rozwój zawodowy korpusu podoficerów zawodowych WS. Instruktor spadochronowy WPD, ukończył wiele kursów specjalistycznych, w tym instruktora strzelectwa bojowego w Szwajcarii, instruktora SERE, instruktora walki wręcz. Zainteresowania: sport, historia.
Jan Maciejewski
Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressji”. Stały felietonista dziennika „Rzeczpospolita” i magazynu „Plus Minus”. Publikował m.in. we „Wszystko co najważniejsze”, „Do Rzeczy”, portalach Klubu Jagiellońskiego i Teologii Politycznej oraz dzienniku „Lidove Noviny”. Nakładem wydawnictwa „Teologii Politycznej” ukazała się jego książka „Milczenie katedry”. Mąż Oli, tata Julka, Anieli i Stefana. Mieszka w Krakowie.
Marek Stefan
Politolog, publicysta i dziennikarz. Doktor nauk społecznych. Zastępca redaktora naczelnego magazynu o tematyce stosunków międzynarodowych „Układ Sił”. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na relacjach transatlantyckich, znaczeniu Europy w rywalizacji mocarstw oraz sytuacji strategicznej wokół Tajwanu. Miłośnik polskiej myśli geopolitycznej. Redaktor „Pism geopolitycznych” Eugeniusza Romera, wydanych nakładem wydawnictwa Nowej Konfederacji (Warszawa, 2021).