Strategy&Future stale współpracuje z osobami, którym drogie jest myślenie strategiczne i analiza spraw międzynarodowych przez pryzmat geopolityki i geostrategii.

Wśród nich są naukowcy, analitycy, ekonomiści, stratedzy, prawnicy, wojskowi, literaci i inżynierowie;  osoby zawodowo zajmujące się prawem, ekonomią, naukami ścisłymi, rynkami finansowymi, regulacjami, inwestycjami, handlem międzynarodowym, a także strategią, sztuką wojenną i planowaniem operacyjnym. Trzon organizacyjny zespołu stanowią:

dr Jacek Bartosiak

założyciel i właściciel Strategy&Future

Autor książek „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku, „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej, oraz „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.

Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.

Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach.

Albert Świdziński

dyrektor analiz w Strategy&Future

Absolwent Collegium Civitas i Uniwersytetu Warszawskiego, wcześniej studiował psychologię na Uniwersytecie w Aberdeen. Był koordynatorem Programu Gier Wojennych i Symulacji oraz Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Obronności Fundacji Kazimierza Pułaskiego. Lubi MMA oraz twórczość Zbigniewa Herberta i Giuseppe Tomasiego di Lampedusy.

Magdalena Ucińska-Wróbel

dyrektor operacyjny w Strategy&Future

Od 2005 roku związana z Kancelarią Adwokacką Dudek Osiński Rycerz Barański (dawniej Bartosiak i Partnerzy), obecnie jako dyrektor biura. Do kwietnia 2019 roku pracowała w spółce Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. jako dyrektor biura zarządu. Ukończyła filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jest również absolwentką Podyplomowego Studium Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Ridvan Bari Urcosta

starszy analityk w Strategy&Future

Analityk z dużą wiedzą na temat regionu Morza Czarnego, Rosji i Bliskiego Wschodu, a także Ukrainy i Krymu jako regionów geopolitycznych Europy Wschodniej. Jest doktorantem w Zakładzie Studiów Strategicznych Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i prowadzi drugi rok niezależnego kursu ERASMUS: „Rosja i Bliski Wschód: geopolityka i dyplomacja”.

Urodził się w Abchazji w Gruzji, gdzie mieszkał do wybuchu wojny domowej. Na początku lat 90. przeprowadził się na Krym, gdzie przebywał do czasu jego aneksji przez Rosję. W momencie aneksji pracował w administracji państwowej Sewastopola. Zaraz po aneksji pracował jako specjalista ds. praw człowieka w Odessie na Ukrainie w ramach monitoringu praw człowieka prowadzonego tam przez ONZ.

Ridvan Bari de Urcosta współpracuje z różnymi ośrodkami analitycznymi, w tym Europejską Radą ds. Stosunków Zagranicznych, Jamestown Foundation, War Room (U.S. War College), The Proceedings (U.S. Naval Institute), „Jerusalem Post”.
Ridvan współpracuje także z Geopolitical Futures George’a Friedmana.

Thomas Riley

Pochodzi z Manchesteru, od dziesięciu lat mieszka w południowej Polsce, na Śląsku, gdzie uczy języka angielskiego liderów biznesu i kadry zarządcze. Jest absolwentem literatury angielskiej University of Central Lancashire. Miłośnik historii, w wolnym czasie przemierza Szlak Orlich Gniazd.

W Strategy&Future zajmuje się korektą tekstów, jest również autorem części nagrań głosowych tekstów oraz podcastów publikowanych przez S&F.

Marek Budzisz

Historyk, dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce Rosji i postsowieckiego Wschodu. Ostatnio opublikował „Koniec rosyjskiej Ameryki. Rozważania o przyczynach sprzedaży Alaski”.

Almira Bari Urcosta

specjalista zarządzania informacją w Strategy&Future

Zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem oraz organizacją sprawnego systemu przepływu informacji.

Prowadzi stronę rosyjskojęzyczną S&F.

Pochodzi z Krymu. Ukończyła filologię angielską i francuską na Tawrijskim Uniwersytecie Narodowym im. Władimira Wiernadskiego.

Jej hobby to języki (mówi płynnie po krymskotatarsku, rosyjsku, ukraińsku, polsku, angielsku, francusku, zna również język niemiecki, turecki, łacinę i gocki na poziomie podstawowym). Lubi jazdę na rowerze, podróże oraz książki.

Joanna Dylewska

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała między innymi dla Wydawnictwa Naukowego PWN oraz wydawnictwa Bellona. W S&F szlifuje wybrane teksty polskie w zakresie poprawności językowej. Prywatnie miłośniczka życia rodzinnego i wędrówek po górach.

Nicholas J. Myers

Doktorant Uniwersytetu Glasgow, administrator bloga War vs Peace (www.warvspeace.org). Specjalizuje się w analizie interakcji polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Rosji. Rosyjską polityką zajmuje się od ponad 10 lat; jest autorem licznych opracowań dotyczących zdolności operacyjnych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Uczestniczył w wielu grach wojennych i symulacjach, prowadzonych w regionie Międzymorza, a także Azji i Pacyfiku, oraz nadzorował ich przebieg.

Krzysztof Uchnast

Student Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów  Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których realizuje dyscypliny stosunków międzynarodowych i studiów wschodnich. W Strategy&Future współtworzy Weekly Brief oraz odpowiada za szukanie i weryfikację informacji. Instruktor harcerski i pasjonat wędrowania.

Karol Tyrała

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, student uczelni MGU w Moskwie oraz ECNU w Szanghaju. Od niemal 15 lat prywatnie i zawodowo związany z Państwem Środka. Na co dzień operuje ze wschodnich Chin oraz Hongkongu. Właściciel firm działających pomiędzy EU i rynkami Greater China oraz od niedawna Azji Południowo-Wschodniej.

Tomasz Świerad

W 2015 roku ukończył Akademię Podoficerów Starszych Wojsk Specjalnych USA, JSOFSEA (Joint Special Operation Forces Senior Enlisted Academy) na Florydzie, kierunek Global Leadership. W roku 2013 objął stanowisko Starszego Podoficera Dowództwa Wojsk Specjalnych i był odpowiedzialny za kształcenie i rozwój zawodowy korpusu podoficerów zawodowych WS. Instruktor spadochronowy WPD, ukończył wiele kursów specjalistycznych, w tym instruktora strzelectwa bojowego w Szwajcarii, instruktora SERE, instruktora walki wręcz. Zainteresowania: sport, historia.

Jan Maciejewski

Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressji”. Stały felietonista dziennika „Rzeczpospolita” i magazynu „Plus Minus”. Publikował m.in. we „Wszystko co najważniejsze”, „Do Rzeczy”, portalach Klubu Jagiellońskiego i Teologii Politycznej oraz dzienniku „Lidove Noviny”. Nakładem wydawnictwa „Teologii Politycznej” ukazała się jego książka „Milczenie katedry”. Mąż Oli, tata Julka, Anieli i Stefana. Mieszka w Krakowie.

Marek Stefan

Politolog, publicysta i dziennikarz.  Doktor nauk społecznych. Zastępca redaktora naczelnego magazynu o tematyce stosunków międzynarodowych „Układ Sił”. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na relacjach transatlantyckich, znaczeniu Europy w rywalizacji mocarstw oraz sytuacji strategicznej wokół Tajwanu. Miłośnik polskiej myśli geopolitycznej. Redaktor „Pism geopolitycznych” Eugeniusza Romera, wydanych nakładem wydawnictwa Nowej Konfederacji (Warszawa, 2021).

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.