S&F Hero: Sztuka wojenna: przesmyk suwalski jako przykład samooszukiwania. Część 2: Polski teatr wojny

Analizując przebieg wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, wojny, która miała przetoczyć się po terytorium Polski jak po moście wiodącym światową rewolucję do Berlina i dalej na zachód, warto zwrócić uwagę, jak kampanię tę zaplanował sowiecki generał Tuchaczewski.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Phillip A. Petersen
Prezes Instytutu New Generation Warfare Centre (NGWC) w Waszyngtonie. Pomiędzy październikiem 1991 roku a grudniem roku 2017 w The Potomac Foundation. Jako jej członek był współautorem Baltic Security Net Assessment, raportu przygotowanego dla Baltic Defense College w Tartu (Dorpat) w Estonii. Raport jest wynikiem doświadczeń dr. Petersena płynących z wieloletniej współpracy z Andym Marshallem, dyrektorem Office of Net Assessment w Pentagonie, oraz generałem Franciszkiem Józefem Schulze, byłym dowódcą sił sojuszniczych w Europie.
W ramach pracy badawczej dr Phillip Petersen miał okazję prowadzić rozmowy z ponad 400 przedstawicielami administracji w 15 republikach postsowieckich, czego wynikiem była praca opublikowana w periodyku „Journal of European Security”. Doktor Petersen miał również okazję uczestniczyć w delegacjach Kongresu Stanów Zjednoczonych do państw Europy Środkowo-Wschodniej. Celem tych delegacji była promocja członkostwa w NATO.
Doktor Phillip Petersen jest absolwentem Western Michigan University, jego praca magisterska nosi tytuł „Systemic Adaptation: Can The Soviet System Accommodate The «Democratic Movement»?”. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Illinois, tytuł jego pracy doktorskiej to „Images As Defense Policy Determinants In The Soviet-American Military Relationship Since 1945”. Doktor Petersen spędził 15 lat w służbie czynnej jako oficer armii USA, analityk DIA oraz pracownik National Defense University. Jest autorem 80 publikacji poświęconych problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego.
Data 01/10/2019
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.