„Leadership. Six Studies in World Strategy” Henry’ego Kissingera (recenzja książki)

Ponad 50 lat temu premier Chińskiej Republiki Ludowej Zhou Enlai po rozmowie na temat równowagi sił miał powiedzieć swojemu interlokutorowi: „Jest pan genialnym człowiekiem, doktorze”. Adresatem tych słów był ówczesny doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Henry Kissinger, który 27 maja tego roku skończy sto lat. Mimo swojego wieku w dalszym ciągu pozostaje on aktywnym komentatorem wydarzeń na scenie międzynarodowej, a także historykiem. W zeszłym roku ukazała się jego najnowsza książka łącząca obie jego pasje: „Leadership. Six Studies in World Strategy”.

Płatna subskrypcja Strategy&Future

Ten artykuł jest dostępny tylko dla naszych płatnych subskrybentów.

40 PLNper month

Subskrypcja odnawiana automatycznie raz w miesiącu

This will get you:


Dostęp przez 30 dni do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio (z wyłączeniem dostępu do forum).

500 PLN

Opłata pobierana jednorazowo za 1 rok

This will get you:


Dostęp do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio.


Otrzymają Państwo także:


dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie będą Państwo mogli dyskutować o sprawach związanych z bieżącymi wydarzeniami w kraju i na świecie,


dostęp do forum,


udział raz w miesiącu w Q&A z członkami Zespołu S&F – komentarze i omówienia ostatnich tematów S&F oraz odpowiedzi na Państwa pytania),

If you already are a subscriber Login

If you do not have an account Register

Autor Maciej Żuczkowski
Historyk. Przekonany, że kluczem do zrozumienia teraźniejszości i prognozowania przyszłości jest studiowanie przeszłości.
Data 19/05/2023
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.