Polska to wyspa na wulkanie. O nowym numerze „Teologii Politycznej”, „Od Salaminy do Radzymina” (recenzja książki)

Jeśli twórcom rocznika filozoficznego udaje się wypuścić kolejny numer ich pisma „w tempo” – tak, że pisane przez wiele miesięcy eseje zdają się komentować to, o czym w tym samym czasie piszą dzienniki i relacjonują na żywo telewizje informacyjne, dojść musiało do niezwykłego zbiegu okoliczności. Albo też – osobiście skłaniam się raczej ku tej wersji zdarzeń – Opatrzność wskazuje w ten sposób palcem na jeden z tych tematów, o których nigdy nie można przestać myśleć.

 

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Jan Maciejewski
Stały felietonista „Rzeczpospolitejˮ i magazynu „Plus Minusˮ. Były redaktor naczelny wydawanych przez Klub Jagielloński „Pressjiˮ. Publikował na łamach portalów: Teologia Polityczna, Rebelya, Klub Jagielloński oraz w pismach „Do Rzeczyˮ, „Wszystko co najważniejszeˮ i „Lidove Novinyˮ. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się jego książka „Milczenie katedryˮ.
Data 21/04/2023
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.