Su-57 i jego miejsce w doktrynie WKS. Część 1

W styczniu bieżącego roku minęło dokładnie 10 lat od oblotu pierwszego prototypu samolotu myśliwskiego piątej generacji konstrukcji Suchoja, T-50 (Su-57). Do tej pory w zakładach KnAAZ w Komsomolsku nad Amurem skonstruowanych zostało 13 egzemplarzy prototypowych (w tym 10 samolotów uczestniczących w programie prób w powietrzu oraz 3 do prób naziemnych) oraz pierwszy egzemplarz produkcyjny, który niestety uległ zniszczeniu podczas lotu 24 grudnia 2019 roku. Dekada od dziewiczego lotu PAK-FA jest doskonałym momentem na refleksję o rosyjskim programie myśliwca nowej generacji, jego zdolnościach bojowych oraz jego miejscu w doktrynie WKS Federacji Rosyjskiej.

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto - zaloguj się

Jeśli chcesz mieć nieograniczony dostęp – Wybierz plan subskrypcji

Autor Piotr Dudek
Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Centre for Commercial Law Studies, Queen Mary University of London. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, prawie nieruchomości i własności intelektualnej, partner warszawskiej kancelarii adwokackiej zajmującej się świadczeniem doradztwa prawnego dla biznesu.
Pasjonat lotnictwa wojskowego, jego historii, rozwoju, taktyki użycia, przyszłości. Ekspert w zakresie rosyjskiego lotnictwa wojskowego, zarówno historycznego, jak i współczesnego. Obserwator rozwoju rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego i zmian zachodzących w siłach zbrojnych Rosji i innych krajów postsowieckich oraz ChRL.
Dumny ojciec. W wolnym czasie łączy pasję lotniczą i fotograficzną, odwiedzając pokazy lotnicze w Polsce i za granicą. Pisze do czasopism o tematyce lotniczej, czyta literaturę faktu i relaksuje się przy muzyce.
Data 19/08/2020
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.