„The Coming Wave: Technology, Power, and the Twenty-first Century’s Greatest Dilemma” Mustafy Suleymana i Michalea Bhaskara (recenzja książki)

Na początku września 2023 r. specjalizujący się w publikowaniu kolejnych list najbardziej wpływowych osób na świecie magazyn „Time” ogłosił zestawienie stu najbardziej prominentnych osób zajmujących się sztuczną inteligencją (Artificial Intelligence, AI). W gronie 25 osób zaliczonych przez redakcję do najważniejszej kategorii „liderów” znalazł się m.in. Brytyjczyk Mustafa Suleyman, w przeszłości współfundator DeepMind, firmy, która stworzyła m.in. AlphaGo (program, który w marcu 2016 r. pokonał ówczesnego najlepszego na świecie gracza w go), a obecnie współfundator i CEO Inflection AI. W tym samym niemal czasie, kiedy „Time” ogłosił wspomnianą listę, Suleyman wraz z Michaelem Bhaskarem opublikował niezwykle entuzjastycznie przyjętą przez elity intelektualne Stanów Zjednoczonych książkę: „The Coming Wave: Technology, Power, and the Twenty-first Century’s Greatest Dilemma”.

Płatna subskrypcja Strategy&Future

Ten artykuł jest dostępny tylko dla naszych płatnych subskrybentów.

40 PLNmiesięcznie

Subskrypcja odnawiana automatycznie raz w miesiącu

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp przez 30 dni do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio (z wyłączeniem dostępu do forum).

500 PLN

Opłata pobierana jednorazowo za 1 rok

Co otrzymają Państwo w ramach subskrypcji?


Dostęp do wszystkich treści serwisu strategyandfuture.org, w tym materiały do pobrania i pliki audio.


Otrzymają Państwo także:


dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie codziennie będą Państwo mogli dyskutować o sprawach związanych z bieżącymi wydarzeniami w kraju i na świecie,


dostęp do forum,


udział raz w miesiącu w Q&A z członkami Zespołu S&F – komentarze i omówienia ostatnich tematów S&F oraz odpowiedzi na Państwa pytania),

Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto Zaloguj się

Jeśli nie masz konta Zarejestruj się

Autor Maciej Żuczkowski
Historyk. Przekonany, że kluczem do zrozumienia teraźniejszości i prognozowania przyszłości jest studiowanie przeszłości.
Data 27/10/2023
Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i do innych celów, o których mówi nasza Polityką Prywatności.